הצהרת נגישות אתר האינטרנט – www.gilioptic.com

אנו מאמינים שהאינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכולם ומחויבים לספק אתר אינטרנט נגיש לקהל הרחב ביותר האפשרי, ללא קשר ליכולת.

כדי למלא זאת, אנו בודקים בקפדנות המתאפשרת להנחיות נגישות תוכן האינטרנט של World Wide Web Consortium (W3C) 2.1 (WCAG 2.1)  ברמת AA הנחיות אלו מסבירות כיצד להנגיש תוכן אינטרנט לאנשים עם מגוון רחב של מוגבלויות. העמידה בתקנות אלה עוזרת לנו להבטיח שהאתר יהיה נגיש לעיוורים, אנשים עם לקות מוטורית, לקות ראייה, לקויות קוגניטיביות ועוד.

אתר זה משתמש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר בכל עת ואנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לאנשים עם מוגבלויות ספציפיות להתאים את ממשק המשתמש (ממשק המשתמש) של האתר ולעצב אותו לפי צרכיהם האישיים.

כמו כן, האתר משתמש באפליקציה מבוססת בינה מלאכותית שפועלת ברקע ומייעלת את רמת הנגישות שלו ללא הרף. יישום זה מתקן את ה-HTML של האתר, מתאים את הפונקציונליות וההתנהגות שלו לקוראי מסך המשמשים משתמשים עיוורים ולפונקציות מקלדת המשמשות אנשים עם ליקויים מוטוריים.

אם ברצונך ליצור קשר עם הבעלים של האתר אנא שלח מייל: [email protected]

קורא מסך ומקלדת ניווט

האתר שלנו מיישם טכניקה ARIA attributes (Accessible Rich Internet Applications), לצד שינויים התנהגותיים שונים, כדי להבטיח שמשתמשים עיוורים המבקרים עם קוראי מסך יוכלו לקרוא, להבין וליהנות מפונקציות האתר. ברגע שמשתמש עם קורא מסך נכנס לאתר שלך, הוא מקבל מיד הנחיה להיכנס לפרופיל קורא המסך כדי שיוכל לגלוש ולתפעל את האתר שלך ביעילות. כך האתר שלנו מכסה כמה מהדרישות החשובות ביותר לקורא מסך:

  1. אופטימיזצית קורא מסךאנו מפעילים תהליך שלומד את מרכיבי האתר מתחילתו ועד סופו, זאת על מנת שנוכל להבטיח תאימות שוטפת גם בעת עדכון האתר. בתהליך זה, אנו מספקים לקוראי מסך נתונים משמעותיים באמצעות ערכת התכונות של ARIA. לדוגמא, אנו מספקים תוויות טפסים מדויקות; תיאורים של אייקונים ניתנים לפעולה (סמלים של מדיה חברתית, סמלי חיפוש ועוד); הנחיות אימות עבור קלט טפסים; תפקידי אלמנט כגון לחצנים, תפריטים, דיאלוגים מודאליים (חלונות קופצים) ועוד.


בנוסף, תהליך הרקע סורק את כל תמונות האתר. הוא מספק תיאור מבוסס תמונה-אובייקט-זיהוי מדויק ומשמעותי כתג ALT (טקסט חלופי) עבור תמונות שאינן מתוארות. בנוסף הוא גם יחלץ טקסטים המוטמעים בתוך התמונה באמצעות טכנולוגיית OCR (זיהוי תווים אופטי). כדי להפעיל התאמות של קורא מסך בכל עת, המשתמשים צריכים רק ללחוץ על שילוב המקלדת Alt+1.  משתמשי קוראי מסך מקבלים גם הודעות אוטומטיות להפעיל את מצב קורא המסך ברגע שהם נכנסים לאתר.


התאמות אלו תואמות לקוראי מסך פופולריים כגון JAWS, NVDA, VoiceOver ו- TalkBack .

2.   אופטימיזציה של ניווט מקלדת תהליך הרקע מתאים גם את ה-HTML של האתר ומוסיף התנהגויות שונות באמצעות קוד JavaScript כדי להפוך את האתר להפעלה באמצעות מקלדת. זה כולל גם יכולת לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו-Shift+Tab ,  וגם להפעיל תפריטים נפתחים עם מקשי החצים, לסגור אותם עם Esc, לחצני הפעלה וקישורים באמצעות מקש Enter, לנווט בין רכיבי רדיו ותיבת סימון באמצעות מקשי החצים, וכן למלא אותם עם מקש הרווח או   Enter

כמו כן, משתמשי מקלדת ימצאו תפריטי דילוג תוכן זמינים בכל העת על ידי לחיצה על Alt+2, או כרכיב הראשון של האתר בזמן ניווט עם מקלדת. תהליך הרקע מטפל גם בחלונות קופצים שהופעלו על ידי הזזת מיקוד המקלדת לעברם ברגע שהם מופיעים ואינו מאפשר לפוקוס להיסחף החוצה.


משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון “M” (תפריטים), “H” (כותרות), “F” (טפסים), “B” (לחצנים) ו-“G” (גרפיקה) כדי לדלג לאלמנטים ספציפיים.

פרופילי מוגבלות נתמכים באתר האינטרנט שלנו

·      פרופיל לאפילפסיה: הפרופיל מאפשר לאנשים עם אפילפסיה להשתמש בבטחה באתר על ידי ביטול הסיכון להתקפים הנובעים מהנפשות מהבהבות או מהבהבות ושילובי צבעים מסוכנים.

·      פרופיל לקוי ראייה: הפרופילמתאים את האתר כך שיהיה נגיש לרוב ליקויי הראייה כגון ראייה משפילה, ראיית מנהרה, קטרקט, גלאוקומה ואחרים.

·      פרופיל מוגבלות קוגניטיבית: הפרופיל מספק תכונות מסייעות שונות כדי לעזור למשתמשים עם מוגבלויות קוגניטיביות כגון אוטיזם, דיסלקציה, CVA ואחרים, להתמקד במרכיבים החיוניים ביתר קלות.

·      פרופיל ידידותי ל-ADHD :  הפרופיל מפחית באופן משמעותי הסחות דעת ורעש כדי לעזור לאנשים עם ADHD, והפרעות נוירו-התפתחותיות לדפדף, לקרוא ולהתמקד במרכיבים החיוניים ביתר קלות.

·      פרופיל משתמשים עיוורים (קוראי מסך) הפרופיל מתאים את האתר כך שיהיה תואם לקוראי מסך כגון JAWS, NVDA, VoiceOver ו- TalkBack . במחשב של המשתמש העיוור מותקן קורא מסך, ואתר זה תואם לו.

·      פרופיל ניווט במקלדת (לקויי מוטורי)הפרופיל מאפשר לבעלי מוגבלויות מוטוריות להפעיל האתר באמצעות טאב המקלדת, Shift+Tab ומקשי ה-Enter. משתמשים יכולים גם להשתמש בקיצורי דרך כגון “M” (תפריטים), “H” (כותרות), “F” (טפסים), “B” (לחצנים) ו-“G” (גרפיקה) כדי לדלג לאלמנטים ספציפיים.

התאמות נוספות של ממשק משתמש, עיצוב וקריאות

  1. התאמות גופנים – משתמשים יכולים להגדיל ולהקטין את גודל הגופן, לשנות את משפחתו (סוגו), להתאים את המרווחים, היישור, גובה הקו ועוד.
  2. התאמות צבע – המשתמשים יכולים לבחור פרופילי ניגודיות שונים כגון צבעים בהירים, כהים, הפוך ומונוכרום. בנוסף, מתאפשר למשתמשים להחליף ערכות צבעים של כותרות, טקסטים ורקעים עם למעלה משבע אפשרויות צביעה שונות.
  3. אנימציות – משתמשים אפילפטיים יכולים להפסיק את כל האנימציות הפועלות בלחיצת כפתור. אנימציות הנשלטות על ידי הממשק כוללות סרטונים, קובצי GIF ומעברי CSS מהבהבים.
  4. הדגשת תוכן – משתמשים יכולים לבחור להדגיש אלמנטים כגון קישורים וכותרות. הם יכולים גם לבחור להדגיש רק אלמנטים ממוקדים או מרחפים.
  5. השתקת אודיו – משתמשים להם מכשירי שמיעה עשויים לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות עקב השמעת אודיו אוטומטית. אפשרות זו מאפשרת למשתמשים להשתיק את כל האתר באופן מיידי
  6. הפרעות קוגניטיביות – אנו משתמשים במנוע חיפוש המקושר לוויקיפדיה ולוויקימילון, המאפשר לאנשים עם הפרעות קוגניטיביות לפענח משמעויות של ביטויים, ראשי תיבות, סלנג ועוד.
  7. פונקציות נוספות – אנו מאפשרים למשתמשים לשנות צבע וגודל הסמן, להשתמש במצב הדפסה, להפעיל מקלדת וירטואלית ועוד פונקציות נוספות.

טכנולוגיה מסייעת ותאימות לדפדפן

אנו שואפים לתמוך בכמה שיותר דפדפנים וטכנולוגיות מסייעות, כך שהמשתמשים שלנו יוכלו לבחור את הכלים המתאימים ביותר עבורם, עם כמה שפחות הגבלות. לכן, עבדנו קשה במיוחד כדי להיות מסוגלים לתמוך בכל המערכות הגדולות המהוות למעלה מ-95% מנתח השוק של המשתמשים, כולל Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera ו-Microsoft Edge, JAWS ו-NVDA (קוראי מסך), עבור משתמשי Windows ועבור משתמשי MAC.

הערות, הערות ומשוב

למרות מאמצינו הרבים לאפשר לכל אחד ואחת להתאים את האתר בדיוק עבורו, עדיין עשויים להיות דפים או חלקים שאינם נגישים במלואם, נמצאים בתהליך של נגישות, או שחסר להם פתרון טכנולוגי הולם להנגשה. אנו משפרים ללא הרף את הנגישות שלנו, מוסיפים, מעדכנים, משפרים את האפשרויות והתכונות שלה, ומפתחים ומאמצים טכנולוגיות חדשות ככל הניתן. כל זה נועד להגיע לרמת הנגישות האופטימלית בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית. אם ברצונך ליצור קשר עם הבעלים של האתר, אנא שלחו מייל: [email protected]

אם במהלך הגלישה באתר נתקלתם בקושי בנושא נגישות, צוות הנגישות של החברה עומד לרשותכם במגוון ערוצים לפנייה בנושאי נגישות, נשמח לקבל מכם משוב.  

הצהרת נגישות חנות פיזית

להלן הסדרי הנגישות הקיימים במרכז קבלת הקהל הממוקם במתחם מול החוף ויליג’ חדרה

·      קיימות חניות נכים בחניון הבניין ו/או ברחוב בו המשרד ממוקם, כולל לרכב גבוה.

·      קיים רצף גישה מהחניון אל הכניסה למשרד ו/או דרך הרחוב, אל הכניסה למשרד.

הדרכות עובדים לשירות נגיש – אנו מקיימים הדרכות להכרת תחום הנגישות, יצירת מודעות בקרב העובדים והקניית כלים מעשיים למתן שירות נגיש.

הצהרת נגישות זו נעשית למען זהירות בלבד ואין בה כדי להודות בתחולה של הוראות דין כלשהן.

תאריך עדכון אחרון:  27.6.2024

Skip to content